Transport medyczny niezastąpionym ratunkiem!

Osoby mające cokolwiek wspólnego z służbą zdrowia wiedzą, że w wielu sytuacjach o ludzkim życiu mogą decydować sekundy. To w jakim czasie od jakiegoś zdarzenia zostanie udzielona pomoc decyduje czy będzie ona skuteczna. Jednak w wielu sytuacjach pomoc udzielana jest w miejscach odległych od placówek służby zdrowia. W takim przypadkach wielką rolę odgrywa transport medyczny.

Od kogo?

Trzeba mieć świadomość, że transport medyczny powinien być świadczony przez wyspecjalizowane firmy, które posiadają odpowiedni i dobrze wyposażony sprzęt. Najważniejsze są tutaj sprawne pojazdy. Chociaż z drugiej strony nie wolno zapominać także o odpowiednich kwalifikacjach kierowców, którzy prowadzą tego rodzaju samochody.

Działaj szybko!

Czy liczy się czas? Odpowiedź jest twierdząca. Liczy się każda mijająca sekund. Kiedy życie chorego wacha się na włosku, musicie zapewnić mu błyskawiczny transport do najbliższej kliniki. To właśnie w tym miejscu jego życie zostanie uratowane. Szpitali jest mnóstwo. Nie ma szans, żebyście nie trafili do nigo. Należy pamiętać tylko telefon alarmowy – 112.